Güncel Ajans

Burun Estetik Fiyatları (Devlet – Özel) 2020

Burun Estetik Fiyatları (Devlet – Özel) 2020

Burun ameliyatı olmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artmakta. Yüzde belki de en çok göze çarpan nokta olan burun; gelişimsel yapıdan dolayı oluşturduğu kötü görüntü sebebiyle insanı rahatsız etmekte ya da sağlık problemleri sebebiyle birtakım durumlardan olan nefes alma zorluğuna neden olabilmektedir. Kişiyi rahatsız eden burunun yapı ve görüntüsü çareyi burun ameliyatı ile tedavi edilmektedir. Burun ameliyatı olmak isteyenlerin en çok merak ettiği sorulardan biri elbette ki ameliyat ücretleridir. Devlet hastanesi burun estetik fiyatları yanında özel hastanedeki burun estetiği fiyatları da oldukça merak edilmektedir. İnsanlar arasında sıkça söz edilen SGK burun estetiğini karşılar mı? Devlet hastanesi burun estetik fiyatları 2020’de kaç lira oldu? gibi soruların cevaplarına yazımızda yer verdik.

SGK Burun Estetiğini Karşılar mı?

SGK burun estetiği karşılar mı? sorusundan önce insanların neden burun estetiği ameliyatı olmak istediklerine değinilmesi gerekir.

  1. Yapısal bozukluklardan dolayı buruna şekil vermek
  2. Burunun yüze oranla büyük görüntüsü sebebiyle burun küçültmek
  3. Kemikli burun yapısını onarmak
  4. Kıkırdak problemleri nedeniyle burun ucu kaldırmak burun estetiği olmanın başlıca nedenlerindendir.

Burun estetiği ameliyatları genellikle 2 ila 2,5 saat sürmektedir. Ameliyat esnasında karşılaşılan durumlar neticesinde bu süre uzatılmaktadır. Aynı zamanda kişiye uygulanacak burun estetiği tedavi yönteminin uğraştırıcı olması nedeniyle yine ameliyat süresi uzayabilir.

Burun estetiği değil her ameliyat olmak isteyen kişi özel hastanelerde ödeyeceği ücret devlet hastanelerine oranla bir hayli fazladır. Bu nedenle sosyal güvencesi olan çoğu insan devlet hastanelerinde tedavi olmaktadır. Burun estetiği ilgili kanunlar çerçevesinde belli durumlar ile ilişkilendirilebildiği takdirde SGK tarafından karşılanmaktadır.

Devlet Hastanesi Burun Estetiği Şartları

Burun estetiği maliyetleri SGK kapsamında değerlendirilen kişilere sağlanmaktadır. SGK öncesinde de belirttiğimiz gibi sağlık problemleri gerekçesiyle devlet hastanesi burun estetiği ameliyatı olmaya karar verdiyseniz herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. Ancak devlet hastanesinde estetik amaçlı bir operasyon geçirecekseniz SGK bir takım ücretleri karşılamakta olduğunu belirtmeliyiz. Bu sebeple ne amaçla burun estetiği olacağınızı bilmeniz ve hatta muayene sonrası karar vermeniz önemli olacaktır. SGK kişinin burun estetiği ameliyatının mecburi olması nedeniyle ameliyat ücretlerini karşılamaktadır. Burun içerisinde yapılacak tedavilerden kemik kayması gibi durumlarla devlet hastanesine müracaat ederseniz herhangi bir ücret ödemezsiniz. En doğru bilgiyi devlet hastanesine ziyarette bulunarak alabilirsiniz.

SSK Burun Estetik Fiyatları

SGK tarafından burun estetiği ameliyat masraflarınızın karşılanmasını istiyorsanız sağlık sorunlarından dolayı ameliyat olmanız gerekmektedir. 2020 yılı itibari ile devlet hastanesinde burun estetiği olacaksanız 3 bin ila 4 bin lirayı gözden çıkartmanız gerekir. Sağlık sorununuz varsa şayet herhangi bir fiyat bedeli ile karşılaşmayacaksınız. Yani sağlık sorunu kapsamında değerlendirilen tüm burun estetiği fiyatları ücretsizdir. Ameliyat masraflarından tutunda hastane yatış ve taburcu olma süreçlerinde KBB doktor ücreti ücretine kadar ki masraflar SGK tarafından karşılanır. dahi ücret talep edilmeyecek Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenecektir.

Devlet Hastanesi Burun Estetiği Fiyatları

Özel ve Devlet Hastaneleri Burun Estetik Fiyatları

Doktor tarafından imzalanacak rapora karşılık SGK burun estetiği masraflarını ödemektedir. Kulak burun boğaz doktoru tarafından verilecek olan rapor büyük önem arz etmekte olup ücretsiz operasyon için kişinin ameliyat olma zorunluluğu taşıması gerekmektedir. Devlet hastanesinde estetik amaçlı bir operasyon geçirecekseniz maalesef ki ücret ödemeniz gerekecektir. Özel ve devlet hastanelerinin burun estetik fiyatlarını ise çokça merak edilmektedir. Buna cevaben özel ve devlet hastanelerindeki burun estetiği fiyat farkları yüzde 50’ye kadar değiştiğiniz söylemek mümkün.

İlginizi Çekebilir-  Özel Hastanelerin Muayene Ücretleri 2020 GÜNCEL

Örneğin özel hastanede KBB doktoruna muayene oldunuz ardından ameliyat ücretiniz 8.750 lira olarak belirlenmiş ise devlet hastanesinde bu ücret 4.375 liraya düşecek. Bazı durumlarda devlete estetik amaçlı ödeyeceğiniz ufak burun operasyonları için 1.200 lira özel hastanelerde 1.380 liradan 1.800 liraya kadar ulaşmaktadır.

Devlet Hastanesinde Burun Estetik Fiyatları 2020

Burun estetiğinde operasyonun türlerine göre fiyatlar belirlenmiş fiyatlar bulunmaktadır. Burun estetik fiyatları hastaneye, hastanın burun yapısına ve doktora göre değişiklik göstermektedir. Bunların yanında ameliyat çeşitlerine göre de fiyatlandırma yapılmaktadır. 2020 yılı için burun estetik ameliyatlarında türlerine göre fiyatlar ise aşağıda listelenmiştir.

  1. Burun kemerini ortadan kaldırmak için ortalama 1.250 TL ve 3.500 TL,
  2. Tamponsuz burun estetikleri için ortalama 2.000 TL ve 5.000 TL,
  3. Burun küçültme için yaklaşık 2.500 TL ve 8.000 TL,
  4. Horlama sorununu ortadan kaldırmak için ortalama 1.000 TL ve 3.000 TL,
  5. Küçük revizyonlar için yaklaşık 500 TL ve 1.000 TL,
  6. Nefes problemi için yapılacak ameliyatlar için 2.000 TL ve 4.000 TL

olacak şekilde burun estetiği ameliyat fiyatları değişiklik göstermektedir.

Burun Estetik Ameliyat Teknikleri Nelerdir?

Burun ameliyatı olacakların bilmesi gereken iki farklı ameliyat tekniği vardır. Bunlardan biri kapalı rinoplasti olarak adlandırılırken diğeri de açık teknik rinoplasti operasyonudur. Burnu yeniden şekil ve biçimlendirme amacı ile KBB doktoruna randevu alan kişilere uygulanabilecek bu iki tekniği sizler için inceledik.

Kapalı teknik rinoplasti yöntemi ile; burnun içine operasyon yapılmaktadır. En eski burun ameliyatı tekniklerinden biri olduğunu söylemek mümkün. Kapalı teknik rinoplasti olan birinin ameliyat sonrası burnunda yani burun dışında herhangi iz bırakılmaz. Ancak kapalı teknik ameliyatı ile burun ucunda gerçekleşemeyecek tedavi ile burun eski şekline dönebilir ve kıkırdak büyüme gibi sorunlar görülebilmektedir.

Açık teknik burun estetiği ameliyatı ile; burun ucu daha detaylı tedavi edilir. Burun estetiği cerrahisi tekniğinden biri olarak açık teknik ile burunun alt kısmında iki burun deliği ortası, orta duvar ifade edilen yerde ufak bir kesik atılır. Kesinin atıldığı yerde oluşan ameliyat izi zamanla kaybolmaktadır.

Devlette Burun Estetik Ameliyatı Olacaklara Tavsiye!

Öncelikle devlet hastanesinde burun ameliyatı olmaya karar verdiğiniz anda gideceğiniz devlet hastanesinde Kulak Burun Boğaz bölümü olup olmadığı ve olması durumunda burun ameliyatı uygulandığına emin olmanız gerekir. Ameliyatı gerçekleştirecek doktorun uzmanlık derecesi sizin yararınıza olacaktır. Ardından dikkat etmeniz gereken diğer bir husus burun estetiği ameliyatının KBB doktoru tarafından tek başına mı yapılacağı yoksa estetik cerrah ile birlikte mi ameliyatın gerçekleşeceğidir.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir detayda burun estetiği için yaş sınırıdır.

Yaş sınırında kişilerin gelişimsel durumları dikkate alınır. Ancak burun estetiği ameliyatlarında herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Burada söz edilen kişinin kıkırdak ve kemik gelişimsel yapısıdır. Gelişimsel durumlar dikkate alındığında erkeklerde yaş sınırı 18 olarak belirlenmişken kadınlarda bu durum 17 yaş olarak karar verilmiştir.

2020 yılı “Devlet Hastanesi Diş Teli Fiyatları” hakkında bilgi almak için tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.