tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
9,5278
EURO
11,1048
ALTIN
548,20
BIST
1.509
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
18°C
İstanbul
18°C
Parçalı Bulutlu
Perşembe Parçalı Bulutlu
15°C
Cuma Çok Bulutlu
16°C
Cumartesi Parçalı Bulutlu
17°C
Pazar Çok Bulutlu
19°C

Burun Estetiği Fiyatları 2021 (Özel ve Devlet Hastanesi)

Burun Estetiği Fiyatları 2021 (Özel ve Devlet Hastanesi)

Burun Estetiği Fiyatları 2021, Devlet hastanesi burun estetik fiyatları yanında özel hastanedeki burun estetiği fiyatları da oldukça merak edilmektedir. İnsanlar arasında sıkça söz edilen SGK burun estetiğini karşılar mı? Devlet hastanesi burun estetik fiyatları 2021’de kaç lira oldu? Devlet hastanesinde burun estetiği fiyatları 2021, Burun estetiği fiyatları, 2021 burun estetiği fiyatları, Burun Estetiği Fiyatları 2021, Burun estetiği fiyatı, Burun estetiği fiyatları 2021, SSK burun estetiği fiyatları gibi konuların cevaplarına yazımızda yer verdik.

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Burun ameliyatı olmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artmakta. Yüzde belki de en çok göze çarpan nokta olan burun; gelişimsel yapıdan dolayı oluşturduğu kötü görüntü sebebiyle insanı rahatsız etmekte ya da sağlık problemleri sebebiyle birtakım durumlardan olan nefes alma zorluğuna neden olabilmektedir. Burun Estetiği Fiyatları:

 • Burun kemerini ortadan kaldırma: 1.250 TL ve 3.500 TL,
 • Tamponsuz burun estetiği fiyatı: 2.000 TL ve 5.000 TL,
 • Burun küçültme fiyatı: 2.500 TL ve 8.000 TL,
 • Horlama sorununu ortadan kaldırma fiyat: 1.000 TL ve 3.000 TL,
 • Burun küçük revizyonlar için: 500 TL ve 1.000 TL,
 • Burundan nefes problemi için: 2.000 TL ve 4.000 TL

Kişiyi rahatsız eden burunun yapı ve görüntüsü çareyi burun ameliyatı ile tedavi edilmektedir. Burun ameliyatı olmak isteyenlerin en çok merak ettiği sorulardan biri elbette ki ameliyat ücretleridir.

SGK Burun Estetiğini Karşılar mı?

SGK burun estetiği karşılar mı? sorusundan önce insanların neden burun estetiği ameliyatı olmak istediklerine değinilmesi gerekir.

 1. Yapısal bozukluklardan dolayı buruna şekil vermek
 2. Burunun yüze oranla büyük görüntüsü sebebiyle burun küçültmek
 3. Kemikli burun yapısını onarmak
 4. Kıkırdak problemleri nedeniyle burun ucu kaldırmak burun estetiği olmanın başlıca nedenlerindendir.

Burun estetiği ameliyatları genellikle 2 ila 2,5 saat sürmektedir. Ameliyat esnasında karşılaşılan durumlar neticesinde bu süre uzatılmaktadır. Aynı zamanda kişiye uygulanacak burun estetiği tedavi yönteminin uğraştırıcı olması nedeniyle yine ameliyat süresi uzayabilir.

Burun estetiği değil her ameliyat olmak isteyen kişi özel hastanelerde ödeyeceği ücret devlet hastanelerine oranla bir hayli fazladır. Bu nedenle sosyal güvencesi olan çoğu insan devlet hastanelerinde tedavi olmaktadır. Burun estetiği ilgili kanunlar çerçevesinde belli durumlar ile ilişkilendirilebildiği takdirde SGK tarafından karşılanmaktadır.

Devlet Hastanesi Burun Estetiği Şartları

Burun estetiği maliyetleri SGK kapsamında değerlendirilen kişilere sağlanmaktadır. SGK öncesinde de belirttiğimiz gibi sağlık problemleri gerekçesiyle devlet hastanesi burun estetiği ameliyatı olmaya karar verdiyseniz herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. Ancak devlet hastanesinde estetik amaçlı bir operasyon geçirecekseniz SGK bir takım ücretleri karşılamakta olduğunu belirtmeliyiz. Bu sebeple ne amaçla burun estetiği olacağınızı bilmeniz ve hatta muayene sonrası karar vermeniz önemli olacaktır.

SGK kişinin burun estetiği ameliyatının mecburi olması nedeniyle ameliyat ücretlerini karşılamaktadır. Burun içerisinde yapılacak tedavilerden kemik kayması gibi durumlarla devlet hastanesine müracaat ederseniz herhangi bir ücret ödemezsiniz. En doğru bilgiyi devlet hastanesine ziyarette bulunarak alabilirsiniz.

SSK Burun Estetiği Fiyatları 2021

SGK tarafından burun estetiği ameliyat masraflarınızın karşılanmasını istiyorsanız sağlık sorunlarından dolayı ameliyat olmanız gerekmektedir. 2021 yılı itibari ile devlet hastanesinde burun estetiği olacaksanız 3 bin ila 4 bin lirayı gözden çıkartmanız gerekir. Sağlık sorununuz varsa şayet herhangi bir fiyat bedeli ile karşılaşmayacaksınız. Yani sağlık sorunu kapsamında değerlendirilen tüm burun estetiği fiyatları ücretsizdir. Ameliyat masraflarından tutunda hastane yatış ve taburcu olma süreçlerinde KBB doktor ücreti ücretine kadar ki masraflar SGK tarafından karşılanır. dahi ücret talep edilmeyecek Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenecektir.

Devlet Hastanesi Burun Estetiği Fiyatları 2021

Özel ve Devlet Hastaneleri Burun Estetik Fiyatları

Doktor tarafından imzalanacak rapora karşılık SGK burun estetiği masraflarını ödemektedir. Kulak burun boğaz doktoru tarafından verilecek olan rapor büyük önem arz etmekte olup ücretsiz operasyon için kişinin ameliyat olma zorunluluğu taşıması gerekmektedir. Devlet hastanesinde estetik amaçlı bir operasyon geçirecekseniz maalesef ki ücret ödemeniz gerekecektir. Özel ve devlet hastanelerinin burun estetik fiyatlarını ise çokça merak edilmektedir. Buna cevaben özel ve devlet hastanelerindeki burun estetiği fiyat farkları yüzde 50’ye kadar değiştiğiniz söylemek mümkün.

Örneğin özel hastanede KBB doktoruna muayene oldunuz ardından ameliyat ücretiniz 8.750 lira olarak belirlenmiş ise devlet hastanesinde bu ücret 4.375 liraya düşecek. Bazı durumlarda devlete estetik amaçlı ödeyeceğiniz ufak burun operasyonları için 1.200 lira özel hastanelerde 1.380 liradan 1.800 liraya kadar ulaşmaktadır.

Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Fiyatları 2021

Burun estetiğinde operasyonun türlerine göre fiyatlar belirlenmiş fiyatlar bulunmaktadır. Burun estetik fiyatları hastaneye, hastanın burun yapısına ve doktora göre değişiklik göstermektedir. Bunların yanında ameliyat çeşitlerine göre de fiyatlandırma yapılmaktadır. 2021 yılı için burun estetik ameliyatlarında türlerine göre fiyatlar ise aşağıda listelenmiştir.

 1. Burun kemerini ortadan kaldırmak için ortalama 1.250 TL ve 3.500 TL,
 2. Tamponsuz burun estetikleri için ortalama 2.000 TL ve 5.000 TL,
 3. Burun küçültme için yaklaşık 2.500 TL ve 8.000 TL,
 4. Horlama sorununu ortadan kaldırmak için ortalama 1.000 TL ve 3.000 TL,
 5. Küçük revizyonlar için yaklaşık 500 TL ve 1.000 TL,
 6. Nefes problemi için yapılacak ameliyatlar için 2.000 TL ve 4.000 TL

olacak şekilde burun estetiği ameliyat fiyatları değişiklik göstermektedir.

Burun Estetiği Ameliyat Teknikleri Nelerdir?

Burun ameliyatı olacakların bilmesi gereken iki farklı ameliyat tekniği vardır. Bunlardan biri kapalı rinoplasti olarak adlandırılırken diğeri de açık teknik rinoplasti operasyonudur. Burnu yeniden şekil ve biçimlendirme amacı ile KBB doktoruna randevu alan kişilere uygulanabilecek bu iki tekniği sizler için inceledik.

Kapalı teknik rinoplasti yöntemi ile; burnun içine operasyon yapılmaktadır. En eski burun ameliyatı tekniklerinden biri olduğunu söylemek mümkün. Kapalı teknik rinoplasti olan birinin ameliyat sonrası burnunda yani burun dışında herhangi iz bırakılmaz. Ancak kapalı teknik ameliyatı ile burun ucunda gerçekleşemeyecek tedavi ile burun eski şekline dönebilir ve kıkırdak büyüme gibi sorunlar görülebilmektedir.

Açık teknik burun estetiği ameliyatı ile; burun ucu daha detaylı tedavi edilir. Burun estetiği cerrahisi tekniğinden biri olarak açık teknik ile burunun alt kısmında iki burun deliği ortası, orta duvar ifade edilen yerde ufak bir kesik atılır. Kesinin atıldığı yerde oluşan ameliyat izi zamanla kaybolmaktadır.

Devlette Burun Estetik Ameliyatı Olacaklara Tavsiye!

Öncelikle devlet hastanesinde burun ameliyatı olmaya karar verdiğiniz anda gideceğiniz devlet hastanesinde Kulak Burun Boğaz bölümü olup olmadığı ve olması durumunda burun ameliyatı uygulandığına emin olmanız gerekir. Ameliyatı gerçekleştirecek doktorun uzmanlık derecesi sizin yararınıza olacaktır. Ardından dikkat etmeniz gereken diğer bir husus burun estetiği ameliyatının KBB doktoru tarafından tek başına mı yapılacağı yoksa estetik cerrah ile birlikte mi ameliyatın gerçekleşeceğidir.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir detayda burun estetiği için yaş sınırıdır. Yaş sınırında kişilerin gelişimsel durumları dikkate alınır. Ancak burun estetiği ameliyatlarında herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Burada söz edilen kişinin kıkırdak ve kemik gelişimsel yapısıdır. Gelişimsel durumlar dikkate alındığında erkeklerde yaş sınırı 18 olarak belirlenmişken kadınlarda bu durum 17 yaş olarak karar verilmiştir.

2021 yılı “Devlet Hastanesi Diş Teli Fiyatları” hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Yorumlar

 1. Fehim dedi ki:

  Burun ameliyat olmak istiyorum kırıkdak onarılacak fiyat ne kadar bilgi verirmisin aylemin durumu fazla iyi değil ona göre bişy söylerseniz Allah’a sizin için dua etcem