tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
13,4172
EURO
15,2161
ALTIN
791,27
BIST
2.013,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Karla Karışık Yağmurlu
3°C
İstanbul
3°C
Karla Karışık Yağmurlu
Cumartesi Karla Karışık Yağmurlu
2°C
Pazar Karla Karışık Yağmurlu
3°C
Pazartesi Çok Bulutlu
3°C
Salı Çok Bulutlu
3°C

Böbreğimi Satmak İstiyorum Yasal mı? 2021

Böbreğimi Satmak İstiyorum Yasal mı? 2021

Böbreğimi satmak istiyorum, acil paraya ihtiyacım var, borcum için başka çarem yok, böbreğimi satmak istiyorum borcumu ödemek için, satılık böbrek fiyatları nedir gibi konular da insanlar araştırma yapıyor. Acil paraya ihtiyacı olan kişiler tek çare böbrek satmakmış gibi alıcı arayışı içine giriyor. Sağlıktan önemli hiçbir şeyin olmadığını hatırlatır, böbreğimi satmak istiyorum yasal mı? soruna yazımızda açıklık getiriyoruz.

Böbreğimi Satmak İstiyorum Yasal mı?

Maddi imkansızlık yaşayan insanların acilen nakit para aradıklarını biliyoruz. Bunun için neredeyse tüm yöntemler deneniyor. Öncelikle bankalardan kredi alma seçeneği var. Ancak, acil nakit ihtiyacı olanların genellikle kredi borcu olduğu unutulmamalıdır.

Bu nedenle, bazı insanlar böbreğimi satmak istiyorum gibi internet üzerinden alıcı arayışına giriyorlar. Böbrek almak veya satmak yasa dışı ve ciddi bir suçtur! İnternette işlem yaptıklarını belirten bu kadar korkunç reklamlarla ve insanlarla kesinlikle iletişime geçmemelisiniz.

Böbreğimi Satmak İstiyorum Borcumu Ödemek İçin 

Maddi sıkıntıda bile organ satın almak veya satmak büyük bir suçtur. Bu sadece insan sağlığını tehdit etmekle kalmıyor, aynı zamanda diğer yasadışı suçların da önünü açıyor. Bu anlamda böbrek almak isteyenler de satmak isteyenler için çok ağır cezalar vardır. Türk Ceza Kanunu organ ticaretine ilişkin çok açık hükümler içermektedir. Organ veya doku ticareti – T.C.K Madde 91;

(1) Hukuken geçerli rızaya dayalı olmaksızın, kişiden organ alan kimse, beş yıldan dokuz yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Suçun konusunun doku olması hâlinde, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

(2) Hukuka aykırı olarak, ölüden organ veya doku alan kimse, bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.  

(3) Organ veya doku satın alan, satan, satılmasına aracılık eden kişi hakkında, birinci fıkrada belirtilen cezalara hükmolunur.

(4) Bir ve üçüncü fıkralarda tanımlanan suçların bir örgütün faaliyeti çerçevesinde işlenmesi hâlinde, sekiz yıldan onbeş yıla kadar hapis ve onbin güne kadar adlî para cezasına hükmolunur.

(5) Hukuka aykırı yollarla elde edilmiş olan organ veya dokuyu saklayan, nakleden veya aşılayan kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(6) Belli bir çıkar karşılığında organ veya doku teminine yönelik olarak ilan veya reklam veren veya yayınlayan kişi, bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(7) Bu maddede tanımlanan suçların bir tüzel kişinin faaliyeti çerçevesinde işlenmesi hâlinde, tüzel kişi hakkında bunlara özgü güvenlik tedbirlerine hükmolunur.

(8) Birinci fıkrada tanımlanan suçun işlenmesi sonucunda mağdurun ölmesi hâlinde, kasten öldürme suçuna ilişkin hükümler uygulanır.

Böbreğimi Satmak İstiyorum Yasal mı? 2021

Böbreğimi Satmak İstiyorum Yasal mı? 2021

Böbrek Satın Alan Zenginler Var mı?

Türk Ceza Kanunu’na göre belirli bir kazanç karşılığında böbrek almak, satmak gibi faaliyetlerin yapılması ve reklamının yapılması kesinlikle yasaktır. Bu nedenle internette farklı platformlarda böbrek alım satımı gibi konuların dikkate alınmaması önerilmektedir.

Bunun yerine, maddi yardım yapan kuruluşlara ve maddi yardım yapan iş adamlarını araştırmanız daha mantıklı olacaktır. Pek çok hayır kurumu ve hayırsever iş adamı, maddi güçlük çeken hanelere çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Nakit, gıda, ısınma, giyim gibi çeşitli alanlarda yardım sağlayan resmi ve özel kurum kuruluşlar bulunuyor. Böbrek satmak istiyorum fikrinden kurtulabilir ve bu tür maddi yardımları aramaya başlayabilirsiniz.,

Akrabadan Böbrek Nakli Yapılabilir mi?

Ailede veya yakın akrabalarda, aralarında ticari bir çıkar yoksa böbrek nakli yapıldığı görülmektedir. Bu gibi durumlarda gerekli bilgiler kamu veya özel hastanelerde doktorlar tarafından sağlanır.

Satılık Böbrek Fiyatları

İnternette böbrek gibi organların fiyatları başta olmak üzere sosyal medya platformlarında pek çok yazı ve manşet yer alıyor. İnsan hayatının her şeyden daha önemli olduğunu bildiğimiz gibi bu tür organ fiyatlarının da inandırıcı bir yanının olmadığını biliyoruz. Bu dünyadaki hiçbir şeyin sağlığınızdan daha değerli olmadığını unutmayın.

Bu nedenle, yazılan fiyattan bağımsız olarak, böbrek satmak veya böbrek almak gibi faaliyetlerin yasa dışı olduğunu ve T.C.K. kapsamında cezasının var olduğunu tekrardan hatırlatalım. Ayrıca böbrek fiyatları ile ilgili birçok gönderide şaka amaçlı paylaşılmaktadır. Bu böbrek fiyatlarını ciddiye almamanızı da şiddetle tavsiye ediyoruz.

Yorumlar

 1. Hadi Ordan dedi ki:

  böbreğimi satmak istiyorum nedir arkdşlar kaldımı böyle sorular

 2. ASinan dedi ki:

  böbreğimi satmak istiyorum diyen kişiler bu işin suç olduğu bilmiyor mu

 3. beyto dedi ki:

  acil paraya ihtiyacım var böbreğimi satmak istiyorum gibi bir durum yok

 4. Baran dedi ki:

  Böbreğimi satmak istiyorum diyorsunda satılmıyor yasal değil

 5. Orhan dedi ki:

  böbreğini satamazsın arkadaşım!

 6. Ali dedi ki:

  Böbreğimi satmak istiyorum borcumu ödemek için. çok borcum var