tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
8,1550
EURO
9,7089
ALTIN
457,33
BIST
1.393
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Çok Bulutlu
13°C
İstanbul
13°C
Çok Bulutlu
Pazartesi Çok Bulutlu
12°C
Salı Parçalı Bulutlu
15°C
Çarşamba Gök Gürültülü
18°C
Perşembe Gök Gürültülü
14°C

Banka Kredisi İle Ev Almak 2021 Konut Kredi Hesaplama

Banka Kredisi İle Ev Almak 2021 Konut Kredi Hesaplama

Ziraat Konut Kredisi HESAPLAMA, 0 ,64 konut kredisi hesaplama, Banka Kredisi İle Ev Almak tokiden ev almak, Konut kredi Hesaplama, Kredi HESAPLAMA, En uygun kredi, 0.64 konut kredisi HESAPLAMA. Halkbank Konut Kredisi HESAPLAMA, Vakıfbank Konut Kredisi hesaplama. Bankadan ev kredisi alacaklar için hazırladığımız yazımıza geçelim.

Banka Kredisi İle Ev Almak

Ev kredisini hesaplamak için önce kredinin ne kadarını çekmek ve ne kadar süreyle geri ödemek istediğinize karar vermelisiniz. Son ödeme tarihini belirlemek için önce ödeyebileceğiniz aylık ödeme tutarını belirlemelisiniz. Bunu yapmak için, önce aylık sabit maliyetleri tanımlamak yararlıdır. Aylık sabit maliyetlerden sonra kalan tutarı ortalama aylık ödeme şeklinde belirleyebilir ve buna göre vadesini belirleyebilirsiniz. Kredi miktarı ve geri ödeme süresi çekildikten sonra, krediyi hesaplayabilir ve bankaların kredi tekliflerini inceleyebilirsiniz.

Bankaların faiz oranları birbirinden farklı olduğu için aylık ödemeleriniz ve sizden tahsil edeceğiniz toplam tutar her banka için farklı olacaktır. Mortgage hesaplayıcı ile tüm bankaların cari konut kredisi faiz oranlarını hesaplayabilir ve kredi ürünleri ile ilgili aşağıdaki bilgileri bulabilirsiniz:

 • Faiz oranı
 • Aylık ödemeler
 • Tam ödeme
 • Yerleştirme için banka komisyonu
 • Mortgage komisyonu
 • Yıllık maliyet oranı
 • Ödenecek toplam faiz
 • Değerlendirme ücreti

Konut Kredisi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Basitçe ifade etmek gerekirse, ev kredisinin yeniden yapılandırılması, yeni bir kredi için mevcut bir kredinin planlanmasıdır. Yeniden yapılandırma, o tarihte geçerli olan kredi yapılandırma faiz oranları kullanılarak hesaplanan yeni bir ödeme planı oluşturur. Banka Kredisi İle Ev Almak Taksit tutarı duruma göre artabilir veya azalabilir.

Bu genellikle iki durumda yapılır: Banka Kredisi İle Ev Almak Kredinin kullanıldığı dönemde faiz oranlarının faiz oranlarından düşük olması durumunda, tüketicinin talebi üzerine konut kredisi faiz oranlarının güncellenmesi,
Kredinin ödenmemesi ve 90 gün limitine ulaşması durumunda bankanın önerisi ile. Borcunuzu ödemekte güçlük çekiyorsanız, bankanızla iletişime geçerek kredinin yeniden yapılandırılmasını talep edebilirsiniz.

Mortgage kredinizi ödemekte güçlük çekiyorsanız, aylık ödemenizi yapılandırarak azaltabilirsiniz. 90 gün geç kalırsanız, yargılanacaksınız. Denemeye başlamadan önce banka size bir konfigürasyon sunacaktır. Kredinizi özelleştirmek için bu fırsatı kullanabilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz zaman bankanızla iletişime geçerek yeniden yapılanma talebinde bulunabilirsiniz. Burada yeniden yapılandırma faiz oranları cari faiz oranlarından ayrı belirlendiğinden, konut kredisi faiz oranlarındaki düşüşün yeniden yapılandırma faiz oranlarının da düşeceği anlamına gelmediğini belirtmek isteriz.

Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Ev alırken dikkat edilmesi gereken hususlar;

 • Ev Bütçenizi Net Olarak Belirleyin
 • Aklınıza Yatan Tüm Ev Seçeneklerini Ön Elemeden Geçirin
 • Almak İstediğiniz Evde Aracı Olup Olmadığını Kontrol Edin
 • Evin Üzerinde İpotek veya Haciz Kaydı Olup Olmadığını Sorun
 • Evin Boyası Yeni Yapıldıysa Rutubet Olup Olmadığına Dikkat Edin
 • Ulaşım Seçeneklerini ve Sosyal Alanlara Yakınlığını Değerlendirin
 • Apartman Düzeni ve Komşuluk İlişkilerini Araştırın
 • Alınacak Evde Kiracı Varsa Kira Sözleşmesi Şartlarını Değerlendirin
 • Evin Krediye Uygunluk Şartlarını Araştırın
 • İstenilen Fiyat ile Piyasa Değerini Kıyaslayın

Bana Konut Kredisi Çıkar mı?

Ev kredisi almak için, önce en az 3 ay geçerli olan bir gelir ve sigortaya sahip olmanız gerekir. Ayrıca kredi notunuzun banka tarafından kredi için belirlenen aralık içinde olması gerekir. Kredi notunuz, ev kredisi alma şansınızı ve bankanın size sunacağı faiz oranını etkileyecektir. Bankalar tarafından açıklanan düşük faiz oranları genellikle en yüksek kredi notuna sahip müşteriler için geçerlidir.

Banka Kredisi İle Ev Almak 2021 Konut Kredi Hesaplama

Banka Kredisi İle Ev Almak 2021 Konut Kredi Hesaplama

Ne Kadar Konut Kredisi Çekebilirim?

Alabileceğiniz ipotek miktarı üç değişkene bağlıdır: evin takdir edilen değeri, ailenizin geliri ve mevcut güveniniz. Konutun ekspertiz değeri % 90’ına kadar kullanabileceğiniz için bankanın vereceği kredi miktarını etkiler. Banka Kredisi İle Ev Almak Kalan% 10’luk bir peşinatınız olmalıdır. İnşaat şirketleri ve bankalar arasında yapılan bazı anlaşmalarla peşinatsız konut kredisi mümkündür.

İkinci cevap, yasal olarak, toplam aylık ödemelerin hane halkı gelirinin yüzde 50’sini geçmemesidir. Buna göre almak istediğiniz konut kredisi üzerinde aylık ödeme tutarı, her aile ferdinin toplam aylık gelirinin yüzde ellisini geçmeyecek şekilde belirlenir. Ödünç almak istediğiniz kredinin dışında bir kredi öderseniz, o kredinin aylık ödemesi de bu faturaya dahildir. Tüm bunların yanı sıra kredi onayı almak için en önemli kriter kredi notunuz ve güvenilirliğinizdir. İpotek başvurusu yaptığınızda banka kredi geçmişinizi kontrol eder ve bu bilgiler ışığında hangi krediyi kullanabileceğinize karar verir.

Çekebileceğiniz maksimum kredi miktarı, gelirinizle doğru orantılıdır. Aylık ödemelerin toplam tutarı, ailenin belgelenen gelirinin% 50’sini geçmeyecek şekilde belirlenir. Alabileceğiniz maksimum ipotek kredisi, ailenizin gelirinin% 50’sine kadar olabilir.

Konut Kredisi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konut kredisi kullanacağım ve nelere dikkat etmeliyim diyorsanız;

 1. Bankaların Kredi Seçeneklerini Karşılaştırın
 2. Alınan Dosya ve Sigorta Masrafı Detaylarını Öğrenin
 3. Kredi Kartı, Otomatik Ödeme Talimatı Verme Gibi Yan Ürünleri Sorun
 4. Ödeme Planınızı Kendi Bütçenize Göre Oluşturun

Esnafa Faizsiz Kredi 2021 Yılı Şartları Neler?

Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Konut kredisi faiz oranları, diğer kredilerin yanı sıra bankaların faiz oranları ile doğru orantılıdır. Hangi bankanın bir kredi için en uygun faiz oranına sahip olduğunu bulmak için bir karşılaştırma yapmakta fayda var. Hangi kredi için almak istediğiniz tutar ve vadeyi sorduktan sonra tüm bankaların konut kredisi faiz oranlarını tek ekranda görebilir ve karşılaştırma yapabilirsiniz. Bankaların faiz oranları birbirinden farklı olduğundan ve dönemsel olarak farklılık gösterebileceğinden, kredi veren bankalar her dönem farklı olacaktır.

Ev Kredisi Peşinatı Nasıl Hesaplanır?

Ev Kredisi Peşinatı; Konut kredisi hesaplama, kullandırım oranı olan bir kredi ürünü. Banka Kredisi İle Ev Almak Yani almak istediğiniz konutun ekspertiz bedelinin sadece belli bir tutarına kadar kredi kullanabilirsiniz. Geri kalanı için nakit paranız olmalıdır. Konut kredisinde şu an uygulanan kullandırım oranı %90’dır. Yani, almak istediğiniz evin eksptertiz değerinin en fazla %90’ını kadar kredi kullanabilirsiniz. %10 oranında peşinatınız olmalıdır.

Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Zaman Düşer veya Yükselir?

Konut kredisi faiz oranları, bankaların girişimlerine bağlı olarak dönemsel olarak azalabilir veya artabilir ve değişebilir. Konut Kredisi Faiz Oranları ülkenin genel ekonomisine ve bankanın iç dinamiklerine göre bankalar her kredi türü için farklı bir faiz oranı belirler. Bu oranlar herhangi bir süre için geçerli değildir ve banka kendi takdirine bağlı olarak değişiklik yapabilir. Bankaların güncel mortgage oranlarını web sitemiz üzerinden hesaplayabilirsiniz.

Banka Kredisi İle Ev Almak 2021 Konut Kredi Hesaplama

Banka Kredisi İle Ev Almak 2021 Konut Kredi Hesaplama

Tapu İşlemleri Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evi veya arsayı aldınız, anlaşmalar tamam. Peki şimdi ne yapmam gerekiyor? Dikkat edilmesi gerekenler.

 • Gerekli Evraklarınız Hazır Olarak Gidin
 • Evi Tapuya Aldığınız Fiyat Üzerinden Beyan Edin
 • Tapu Harcının Kim Tarafından Ödeneceğini Önden Konuşun

Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Online kanallar aracılığıyla ev kredisi için ön başvuruda bulunabilirsiniz. Banka Kredisi İle Ev Almak Başvurunuz ön onaylandıktan sonra gerekli belgelerle bankaya gitmelisiniz.

Vergi Levhası Üzerinden Kredi Nasıl Alınır? 2021 (Yeni Esnafa)

Konut Kredisi Türleri

Konut kredileri içerisinde arsa kredileri, ofis / iş kredileri, ev kredileri ve kentsel dönüşüm kredileri gibi alt tipler bulunmaktadır. Gayrimenkul satın almak için bu fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

İkinci el ev kredisi: İpotek kredisi hem kullanılmış hem de yeni evler için kullanılabilir. Yeni ve kullanılmış evler için konut kredisi vadeleri ve faiz oranları aynıdır. Yalnızca birkaç durumda, yeni konut projelerinin bankalarla anlaşmaları olabilir. Bu gibi durumlarda, daha düşük faiz oranlı veya sıfır peşinatlı bir konut kredisinden yararlanmak mümkün olabilir.
Sıfır Konut Kredisi: Mortgage kredisi hem yeni evler hem de ikinci el evler için kullanılabiliyor. Yeni evlerde, müteahhit veya inşaat şirketinin banka ile anlaşması varsa, daha düşük faiz oranlı krediler önerilebilir. Ek olarak, bir anlaşmanız varsa, sıfır peşinat ile kredi kullanabilirsiniz.

Ev Seçiminin Yapılmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev araması başlangıcında bütçenizi doğru belirlemeniz, boşuna vakit kaybetmeme ve genellikle uzun süren bu süreçte enerjinizi tüketmemeniz açısından önemli. Bütçe belirlenmesindeki en önemli detaylardan biri de gelirinize göre ne kadar kredi çekebileceğinizi yaklaşık olarak belirlemelisiniz.

En Kolay Kredi Veren Bankalar 2021 En Uygun Kredi

 • Ev Bütçenizi Net Olarak Belirleyin
 • Aklınıza Yatan Tüm Ev Seçeneklerini Ön Elemeden Geçirin
 • İstenilen Fiyat ile Piyasa Değerini Kıyaslayın
 • Almak İstediğiniz Evde Aracı Olup Olmadığını Kontrol Edin
 • Evin Üzerinde İpotek veya Haciz Kaydı Olup Olmadığını Sorun
 • Evin Boyası Yeni Yapıldıysa Rutubet Olup Olmadığına Dikkat Edin
 • Ulaşım Seçeneklerini ve Sosyal Alanlara Yakınlığını Değerlendirin
 • Apartman Düzeni ve Komşuluk İlişkilerini Araştırın
 • Alınacak Evde Kiracı Varsa Kira Sözleşmesi Şartlarını Değerlendirin
 • Evin Krediye Uygunluk Şartlarını Araştırın

Ara Ödemeli Konut Kredisi Nedir?

Konut kredisi ödemeleri eşit taksitlerle veya farklı şekillerde yapılabilir. Banka Kredisi İle Ev Almak Bir ödeme planı oluştururken, bankanın sunduğu farklı ödeme türlerinden birini seçebilirsiniz. Böyle bir ödeme yöntemi dönüm noktası ödemesidir. Bu, standart kredi ödemesine devam ederken belirli dönemlerde ek ödeme yapacağınız anlamına gelir. Örneğin, yılın belirli bir zamanında bir ikramiye alırsanız veya maaşınızı ikiye katlarsanız, köprü niteliğinde bir ev kredisi geri ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Banka Kredisi İle Ev Almak 2021 Konut Kredi Hesaplama

Banka Kredisi İle Ev Almak 2021 Konut Kredi Hesaplama

Konut Kredisi Çektiğinizde Eviniz İpotek Edilir mi?

Konut kredisi ipotekli bir kredi türüdür. Konut Kredisi Çektiğinizde Eviniz İpotek Edilir mi? sorununun çevabı ise; Banka Kredisi İle Ev Almak Yüklü miktarda bir borç olduğundan banka, bu borcu vermeye karşılık olarak vade sonuna kadar evi ipotek altına alır. Konut kredisi borcunu tamamen ödediğinizde ipotek fek işlemi ile evinizin üzerindeki ipoteği kaldırabilirsiniz. Konut kredisi ile alınan ipoteğin kaldırılması detaylarına bilgi merkezi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Anında Kredi 2021

Konut Kredisi Devredilebilir mi?

Ev kredisi belirli koşullar altında transfer edilebilir. Ödediğiniz kredinin yanı sıra ev kredisi de satabilirsiniz ancak böyle bir durumda önce konutu satın alacak kişi ile görüşmeli sonra banka ile iletişime geçmelisiniz. Banka kredi vermeyi uygun görürse, gelir durumu ve alıcının kredi notu gibi kriterleri inceledikten sonra krediyi transfer ederek konut satışını gerçekleştirmek mümkündür. Konut Kredisi Devredilebilir mi? evet edilebilir.

Ev Kredisi Taksitlerini Ödemeyi Geciktirsem Yaptırımı Ne Olur?

Tipik olarak, kredi ödemelerinde 90 günlük bir gecikme davaya neden olur. 3 aylık sürenin sonunda bankadan yeniden yapılandırma teklifi alınabilir. Yapılandırma yoksa, aleyhinize yasal işlem başlatılacaktır. Ev kredisinde, ev banka tarafından güvence altına alınır ve ev banka tarafından haczedilir.

Çalışmayanlar Ev Kredisi Çekebilir mi?

Çalışmayanlar Ev Kredisi Çekebilir mi? Banka Kredisi İle Ev Almak Bankalardan kredi çekebilmek için gereken temel şartlardan biri belgelenebilir gelirdir. Kredi, bankanın size verdiği bir borç olduğundan banka, bu borcun geri ödeneceğinden emin olmak ister. Bu nedenle ödeme düzeniniz hakkında fikir veren kredi notu ve alabileceğiniz kredi miktarını etkileyen gelir belgesi başvuru için olmazsa olmaz şartlar arasındadır.

Albaraka Türk Konut Kredisi Hesaplama 2021 Başvuru

Ölen Kişinin Ev Kredisi Borcuna Ne Olur?

İpoteği alan kişi öldüğünde öncelikle hayat sigortası olup olmadığı kontrol edilir. Banka Kredisi İle Ev Almak Sigortasızların borçları bankanın talebi üzerine mirasçılarına bırakılır. Mirasçıların borcu reddetme hakları vardır. Mirasın reddedilmesi halinde borçlunun mal varlığı araştırılır ve durum uygun görüldüğünde haciz yolu ile borç alınır. Borçlunun mal varlığı yoksa banka kefilden borcu ister.

Konut Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belge ve Evraklar Nelerdir?

Konut Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belge ve Evraklar 2021

 • Başvuru formu
 • Kimlik belgesi
 • Gelir belgesi (maaş bordrosu ya da vergi levhası)
 • Serbest mesleğe sahip olanlar için ilgili meslek kuruluşundan alınmış üyelik belgesi fotokopisi
 • Şirket sahipleri için şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesinin fotokopisi
 • Yapımına henüz başlanmamış binalardan alınacak konutlar için inşaat ruhsatı (bu noktada konut projesi ile bankanın anlaşması olması gerekmekte.)
 • Yapımı henüz tamamlanmamış binalardan alınacak konutlar için inşaat ruhsatı ve kat irtifakı belgesi
 • Tamamlanmış binalardan alınacak konutlar için kat mülkiyeti tapusu fotokopisi
 • Ekspertiz raporu (bankanın anlaştığı bilirkişiden hizmet alabileceğiniz gibi kendiniz de dışarıdan bir bilirkişi tutabilirsiniz.)

Kredi Borcu Olan Ev Satılır mı?

Kredi borcu olan ev satılabilir. Bir ev kredisi nakit olarak ve bir evdeki banka ipoteği ile kapatılabilir. İpoteği iptal etmek için satıcı bankadan bir tüketici kredisi alır. Böylece ipotek borcunu kapatabilir ve ipoteği tapudan çıkarabilir. Daha sonra bankalar arası yazışmalar başlar ve satış süreci gerçekleştirilir.

Konut Kredisi Çekme Masrafları

En uygun konut kredisi hesaplanırken sadece faiz oranını ve kredinin toplam maliyetini belirlemek mümkün değildir. Çünkü ipotek kredileri aşağıdaki masrafları da içerir Konut Kredisi Çekme Masrafları:

 • Dosya maliyetleri
 • Değerlendirme ücreti
 • Mortgage ihraç komisyonu
 • DASK komisyonu
 • Ev sigortası maliyeti
 • Hayat sigortası ücreti
 • Kaza sigortası ücreti
 • Hesap yönetimi ve ekstre ücretleri

Buna ek olarak erken ödeme yapılırsa burada ceza verilebilir. Banka Kredisi İle Ev Almak Yani tüm konut kredisi taksitlerini vadesinden önce ödemek istiyorsanız, ödemek istediğiniz tutarın% 2’sine kadar ceza ödeyebilirsiniz. Bu alacaklı bankanın inisiyatifindedir. En ucuz ev kredisini bulmak için tüm bu faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Maliyetler hakkında daha fazla bilgiyi ev kredisi maliyetleri sayfamızda bulabilirsiniz.

Konut Kredisi ile Mortgage Arasında Farkı Nedir?

Konut Kredisi ile Mortgage Arasında Farkı: Banka Kredisi İle Ev Almak Her iki tür kredi; Konaklar, apartmanlar, yazlık evler, ofisler, ofisler, tarlalar, arsalar, evler gibi. Benzer şartlarda gayrimenkul satın almanızı sağlar. İkisi arasındaki fark, 2007 tarihli bir yönetmelikle (İpotek Kanunu) ortadan kaldırıldı. Bu nedenle Türkiye’de konut ipoteği kredisi kavramı ile eş anlamlıdırlar. Bu kanundan önce, 5 yıla kadar ev kredisi verilebiliyordu. Değişiklik yaptıktan sonra bu süre 180 aya, hatta bazı bankalarda 240 aya kadar çıkabilir. Mortgage sonrası konut kredisi faizleri de geçmişe göre daha düşük seviyededir.

Banka Kredisi İle Ev Almak 2021 Konut Kredi Hesaplama

Banka Kredisi İle Ev Almak 2021 Konut Kredi Hesaplama

Konut Kredisi Ekspertiz Bedeli Nedir, Nasıl Hesaplanır, Ne Kadardır?

Değerleme ücreti, satın alınan mülkü değerlendiren bir emlak uzmanına ödenen bir ücrettir. Bankalar, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından lisanslanmış bağımsız uzmanlıkla çalışır. Banka Kredisi İle Ev Almak Satın alınan evin krediye uygun olup olmadığını ve ne kadar kredi verilebileceğini belirlerler. Değerleme raporunda alınacak evler; İmar durumu, altyapı, adres, yaş, kat, kapı numarası, bina tipi gibi detaylı bilgileri içerir.

Konut Kredisi Ekspertiz Bedeli Nedir, Nasıl Hesaplanır, Ne Kadardır? Ekspertiz ücretlerinin sabit bir oranı veya maliyeti yoktur, bankadan bankaya değişiklik gösterir.

Konut Kredisinde Ortak Tapu Yapılabilir mi, nasıl yapılır?

İpotek kredisi ile satın alınan bir ev için ortak bir tapu verebilirsiniz. Bu durumda taraflara ayrı kredi açılır ancak evin tamamı ipotekli olur. Bir veya tüm ortaklar kredi başvurusunda bulunabilir. Banka Kredisi İle Ev Almak Kredi başvurusu yapan her tüketici banka tarafından ayrı ayrı değerlendirilir. Bununla ilgili daha fazla bilgi içeren genel bir tapuyu nasıl silebilirim? Yazımızdan okuyabilirsiniz.

Konut Kredisi Dosya Masrafı Ne Kadardır?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) Resmi Gazete’de yayımlanan ilgili yönetmelik uyarınca konut kredisi için ayrılan dosyanın değeri kredi tutarının binde 5’ini geçemez. Yani 200.000 Türk Lirası bir konut kredisi dosyasının değeri 1,000 Türk Lirasını geçemez. Banka Kredisi İle Ev Almak Ücretsiz ipotek kredisinin kullanımı tamamen bankanın inisiyatifindedir. Zaman zaman kredi veren bankalar bu yönde kampanya yapabilir. Yine, ev sahipliği bütçenizi hesaplarken dosya maliyetini hesaplamalarınıza dahil etmeniz yararlıdır.

İcradan Ev Alınırken Konut Kredisi Çekilebilir mi?

Zorunlu bir şekilde gayrimenkul satın alırken kredi başvurusu yapılabilir. Ancak bu tür konutların yasal statüsü nedeniyle bu başvuruların kredi veren bankalar tarafından onaylanma olasılığı son derece düşüktür. Banka Kredisi İle Ev Almak İcradan Ev Alınırken Konut Kredisi Çekilebilir mi? Diğer bir deyişle, satış sonrası açık dava ve satış sonrası verilecek kararların belirsizliği nedeniyle, bankalar bu gibi durumlarda kredi vermeye pek ilgi duymuyorlar.

Evin Peşinatı İçin Kredi Çekebilir miyim?

Banka ile inşaat şirketi arasında özel bir anlaşma olmadıkça evin tamamı için ipotek kredisi almak mümkün değildir. Kredi puanınız yüksek ve geliriniz yeterli ise evin ekspertiz raporundaki fiyatın yüzde 90’ına kadar kredi çekebilirsiniz. En düşük ipotek kredisi veren bankalara bakıldığında, müşterilerin mağdur olmaması için peşinat için de kredi verilebilir. Banka Kredisi İle Ev Almak Mortgage kredisi adı altında olmasa da bu seçenekten ihtiyaç kredileri veya kampanyalar kapsamında yararlanmanız mümkündür.

Satın aldığınız ev, bankanın anlaşmalı olduğu bir proje veya kurumdan ise, genellikle uygun faiz oranlarında peşinat için kredi kullanabilirsiniz. Burada da kredi notunuz ve geliriniz çok önemlidir. Projeden olmasa bile ihtiyaç kredisi ile peşinat veren bankaları da araştırmalısınız. Bu noktada konut kredisi, varsa diğer kredi ve kredi kartları ve ihtiyaç kredilerinizin aylık ödemeleri aylık maaşınızın yarısını geçmemelidir.

https://www.garantibbvamortgage.com/ev-kredisi-almak-icin-ne-lazim.aspx Garanti Bankasından ev kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.