tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
8,5769
EURO
10,1562
ALTIN
496,49
BIST
1.360
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
32°C
İstanbul
32°C
Az Bulutlu
Çarşamba Az Bulutlu
33°C
Perşembe Az Bulutlu
34°C
Cuma Az Bulutlu
34°C
Cumartesi Sıcak
35°C

Açık Lise Sınav Sonuçları 2021 AÖL Kredi Hesaplama

Açık Lise Sınav Sonuçları 2021 AÖL Kredi Hesaplama

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2021, aöl kredi sorgulama, açık lise ek sınav ne zaman 2021, Açık lise sınavda en fazla kaç kredi alınabilir, acik lise kayit yenileme, açık lise zorunlu dersler, açık lise sınav bitiş saati, açık öğretim lise kayit yenileme, açık lise sınav tarihi 2021, aöl sınav sonuçları, açık lise sonuçları ne zaman açıklanacak 2021, açık lise sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak, açık lise mezuniyet şartları, açık öğretim lise sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak, açık lise kaç kredi ile biter, açık lise kayit yenileme gibi konular hakkında araştırma yapan öğrenciler içeriğimizden açık lise hakkında tüm bilgileri edinebilir.

Açık Lise Ek Sınav Ne Zaman? 2021

Açık lise ek sınavları 16-20 Ağustos 2021 tarihleri arası online olarak yapılacaktır.

Ek sınav kayıt yenileme işlemleri ise 9 – 13 Ağustos 2021 tarihleri arası gerçekleşecektir. Kayıt yenilemeyi sınava girecek olan öğrenciler 50 TL ücret yatırarak yapacaklarıdır. Ancak en sınava hangi öğrencilerin girebileceği konusu henüz netleşmemiştir.

Kimler Açık Lise Ek Sınavlarına Katılabilir? 2021

Ek sınava girebilecek öğrenciler;

 • 2. 3. dönem sınavlarına herhangi bir nedenden dolayı giremeyenler,
 • 2021 YKS sınavına girenler,
 • Ek sınava girdiğinde mezun olabilecek durumda olan öğrenciler (mezun olmasına 35 kredi kalan ve toplam dönemi 8 olanlar)

açık lise ek sınavlarına girebileceklerdir.

AÖL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 2021

Salgın nedeniyle online ortamda yapılan açık lise sınavlarının ardından öğrencilerin gözleri AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna çevrildi. Bilindiği üzere öğrencilerin katılacakları dersler çoktan seçmeli 4 seçenekli 20 sorudan oluşuyor. Her sorunun puan değeri 5 üzerinden hesaplanıyor. Ayrıca açık lise sınavlarında diğer merak edilen detaya da açıklık getirelim; yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecek. Kısaca AÖL sınavlarında 3 yanlış 1 doğruyu götürmeyecek.

AÖL online sınavlarının bitmesinin ardından 2021 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusuna yanıt verecek olursak, 2021 yılı AÖL sınav sonuçları 13 Temmuz 2021 tarihinde çevrimiçi sınav sonuçlarını adayların erişimine sunuldu.

Açık Lise Sınav Tarihi 2021 AÖL Sınav Takvimi

Açık lise 1. dönem sınavlarının sona ermesinin ardından öğrenciler bir sonraki sınav tarihlerini araştırmaya başladı. Açık lise 3. dönem sınav tarihleri hakkında öncelikle diyebiliriz ki, öğrenciler 1. ve 2. dönem sınavlarını online olarak tamamladı. 3. dönem sınavları da online olarak gerçekleşecekti. 2021 yılı AÖL sınav takvimi ise;

 • 25 Şubat 2021 – 1 Şubat 2021 tarihleri arasında: 1. Dönem (tamamlandı)
 • 25 Mart 2021 tarihinde: 2. Dönem (tamamlandı)
 • 3-4 Temmuz 2021 tarihinde ise: 3. Dönem (tamamlandı)

Açık Lise 3. Dönem Kayıt Yenileme

Aöl sınavlarında 1. ve 2. dönem sınavları arası sürenin az olmasından dolayı 2020/2. Döneminin 25 Mart 2021 tarihinde başlayacak olan sınavı (çevrimiçi) için 2020/2. Dönemde ilk (yeni) kayıt işlemleri otomatik olarak gerçekleşmişti. Açık lise 3. dönem kayıt yenileme işlemleri de tam kapanma sebebiyle uzatıldı.

Bakanlığın 2021 Yılı Sınav Uygulama Takvimi’nde açık öğretim 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 3. dönem sınavlarının 3-4 Temmuz 2021 tarihlerinde yapılacağının bildirilmişti. Kayıt yenileme hakkında aşağıdaki açıklama yapıldı:

2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 3. dönem sınavları için ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 26 Nisan 2021’de başlamıştır. 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulaması olacağından ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemlerine bu tarihler arasında ara verilecek. İlk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri sokağa çıkma yasağının bittiği 17 Mayıs 2021’den 11 Haziran 2021’e kadar yapılabilecek. Ülkemiz genelinde Kovid-19 salgınında vaka sayılarındaki artış nedeniyle açık öğretim okullarının 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 3. dönem sınavlarının 3 Temmuz 2021 tarihi saat 09.30’dan 7 Temmuz 2021 tarihi saat 23.59’a kadar çevrim içi olarak yapılması uygun görülmüştür.

Kısacası açık lise 3. dönem kayıt yenileme işlemleri için son tarih 11 Haziran 2021 olduğunu belirtebiliriz.

AÖL Kredi Hesaplama 2021 Aöl Kredi Sorgulama

Açık Öğretim Liseleri Mobil Uygulaması, yayına girdi. Açık Öğretim Liseleri Mobil Uygulaması, yayına girdi. Öğrencilerimiz Açık Öğretim Okulları Bilgi Yönetim Sisteminde yaptıkları tüm işlemleri mobil uygulama üzerinde de yapabileceklerdir. Aöl Kredi Sorgulama işlemi açılmıştır. Mobil Uygulama ile öğrenciler;

 • Kendilerine gelen mesajları takip edebilecek,
 • Dönem Bilgilerini görebilecek,
 • Ders ve Kredi Bilgilerini öğrenebilecek,
 • Ders Seçim İşlemlerini yapabilecek,
 • Ders Kitaplarını indirebilecek,
 • Sınav Giriş Yeri ve Sonuçlarını öğrenebileceklerdir.
 • Bildirim özelliği ile sınav tarihlerini öğrenebilecek,
 • İş takvimini öğrenebileceklerdir.

Açık Lise Sınav Sonuçları 2021 AÖL Sınav Sonuçları

AÖL sınav sonuçlarının açıklandı. Açık lise sınav sonuçları için öğrenciler kurumun resmi internet sitesi üzerinden sonuçlarını öğrenebilecektir. Açık lise sınav sonuçları 13 Temmuz 2021 tarihinde MEB tarafından açıklandı. Adaylar sınav sonuçlarını Açık Öğretim Lisesi (AÖL) resmi web sitesi üzerinden öğrenebilecektir.

Açık Lise Sınav Sonuçları Değerlendirme

 • Sınavlarda öğrencinin sınava girdiği her ders için 4 (dört) çoktan seçmeli soru sorulacak ve her doğru cevabın değeri 5 (beş) olacaktır. Yanlış cevaplar, doğru cevapları etkilemeyecektir.
 • Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak, her ders için ayrı ayrı doğru cevaplar dikkate alınacak ve her soru eşit puan ağırlığına sahip olmaktadır. Açık lise geçme puanı hesaplanırken; [Puan = (Doğru sayı / Soru sayısı) x 100] formülü kullanılmaktadır.
 • Sınav sonuçlarında, doğru ve yanlış olan öğrenci yanıtlarının sayısına ilişkin veriler açıklanmayacaktır.
 • Cevap anahtarında bir hata varsa ve bu sorun Merkez Sınav Kurulu kararı ile tespit edilirse, soru (lar) iptal edilmeyecek ve bu soruların doğru cevapları dikkate alınarak değerlendirmede yer alacaktır.
 • Değerlendirme sırasında hatalı soru yada soruların olması durumunda iptal edilmesine karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılacak ve geçerli soruların puan değeri yeniden belirlenerek değerlendirme yapılacaktır.

Açık Lise Mezuniyet Şartları

 • En az 8 ve üzerinde dönemlerde sınava girmiş olmanız gerekir.
 • Alınan kredilerin 170 ve üzeri olması da gerekir.
 • Alan derslerinden alınacak kredilerin 80 ve 80’den büyük olması,
 • Zorunlu ortak derslerden geçmek veya muaf olmak gerekmektedir.
Açık Lise Sınav Sonuçları 2021 AÖL Sınav Sonuçları Açıklandı mı?

Açık Lise Sınav Sonuçları 2021 AÖL Sınav Sonuçları Açıklandı mı?

Açık Lise Kaç Kredi İle Biter? Kaç Seneyi Bulur?

Açık lisede okuyan öğrenciler için iki durum vardır. Kayıt yaptıran öğrencinin yaşı 18’in üzerinde değilse, yılda iki kez derslere katılma hakkına sahiptir. Öğrenci 18 yaşından büyükse kaydını yılda 3 kez yenileyebilir. Kısaca 18 yaşından küçükler 4 yılda, 18 yaşından büyükler ise 2,5 yılda mezun olabilir. AÖL ek sınavlara izin verirse, 2,5 yıl 2 yıla da düşebilir. Açık öğretim liselerinden mezun olabilmenin en belirleyici faktörü kredi olmaktadır. Peki açık lise bir sınavda kaç kredi alınabilir?

Açık Lise Bir Sınavda Kaç Kredi Alınabilir?

AÖL öğrencileri bir dönemde iki farklı ders seçerler. Bu dersler zorunlu ortak dersler ve öğrencinin isteğine göre seçmeli derslerdir. Bu dersler sonucunda sınır 35’tir. Öğrenci bir dönemde 35 dönem kredi alabilir. Diğer bir deyişle, 18 yaşın altındaki bir kişi bir dönemde 70 kredi alabilirken, 18 yaşın üzerindeki bir kişi 105 kredi alabilir.

Böylece 18 yaşın altında tam kredi alan öğrenciler 3 yılda, 18 yaşın üzerinde olanlar ise yaklaşık 2 yıl içinde mezun olabilirler.

Açık Lise Sınavda En Fazla Kaç Kredi Alınabilir? Dönemlere Göre

Açık lise sınavda en fazla kaç kredi alınabilir sorusu için dönemlere göre kredi dağılımından bahsedebiliriz. Dönemlere göre açık lise kredileri;

 • 0 ile 47 kredi 1. Dönemde
 • 48 İle 95 kredi 2. Dönemde
 • 96 ile 144 kredi 3. Dönemde
 • 144 kredi ve üzeri 4. Dönemde

Daha detaylı bilgi için Açık Lise Kredi Hesaplama 2021 Açık Lise Diploma Notu Hesaplama buradan bilgi alabilirsiniz.

Açık Lise Bitirme Taktikleri 2021

 • Kayıt işlemleri detaylı takip edilmeli, sınav tarihleri ​​kaçırılmamalıdır,
 • Ders seçimlerinizi ilgi alanlarınıza göre yapmaya özen gösterin, aksatmadan ortak dersler verin,
 • Önce ortak derslerin ne olacağını belirleyin, ardından seçmeli dersleri seçin,
 • Kredilerinizi hesaplarken dikkatli olun,
 • Ortak dersleri tamamladığınızda 118 krediye ulaşırsınız, yani ortak derslerden sonra 74 kredilik seçmeli ders alarak mezun olmanız gerekir. Planlamanızı önce ortak dersler ve ardından seçmeli dersler olarak yapmanızı tavsiye ederiz.
 • İleride üniversitede öğrenim görmeyi planlıyorsanız, derslerinizi ona göre seçmelisiniz.
 • Seçmeli derslerinizi ortak derslerinizle benzer konularda olanlardan seçerseniz sınavlarda zorlanmamış olacaksınız.
 • Daha önce sorulan soruları mutlaka çözdüğünüzden emin olun, soruların AÖL’de tekrar çıkma olasılığı çok yüksektir.
 • Bir ders sınavında 3 kez başarısız olursanız, o dersten muaf olacaksınız, ancak bu mezuniyet tarihinizi geciktirecektir, bu nedenle muaf tutulan dersleri geçmeye odaklanın.

AÖL Kredi Hesaplama 2021 Açık Lise Diploma Hesaplama

Açık lise diploma notunu hesaplayabilmek için aşağıdaki detayları bilmeniz gerekir. Öncelikli olarak, geçtiğiniz derslerin geçme notunu hesaplayacağız. Bu dersin haftalık ders saatini diğer deyişle kredisini çarpacağız. Matematik dersinde 70 puan aldığınızı düşünelim. Matematik dersinin kredisi 6 olmaktadır.

Buda; 70 × 6 = 420 olarak görünecektir.

Geçtiğiniz tüm derslerden aldığınız puanı o dersin kredisiyle çarpmalısınız. Daha sonrasında ise kaç ders üzerinden hesaplama yaptıysanız o kadar ders sayısına bölmelisiniz. Örnek olarak: 999/12 yapılacak ve sonuç size diploma notunuzu gösterecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.